Üdvözöljük rendezvényünk honlapján!

Magyarország gazdasági lehetőségeit és jövőjét elemző tanulmányok mind kiemelik, hogy az IT szektor lehet a közeljövő egyik húzóágazata. Az iparágban dolgozó hazai cégek már ma is hiányt szenvednek a megfelelő felkészültségű, a munkahelyen azonnal hasznosítható tudással rendelkező szakemberekből.

Az utánpótlást az informatikai szakképző és felsőoktatási képzőintézménmyeknek kell biztosítaniuk. Nem mindegy ugyanakkor, hogy az iskolapadból kikerülő fiatalok milyen készségekkel állnak munkába.

Az elmúlt két évben a szakképzés és a felsőoktatás is egy meghatározó átalakulási folyamaton ment keresztül, és a változások egy része még ma sem fejeződött be. A módosult jogszabályi és szervezeti környezet egy korszerűbb és több lehetőséget rejtő hátteret teremtett, ugyanakkor a bizonytalanság és az információhiány folyamatosan érzékelhető az intézmények mindennapjaiban.

Az új szakmaszerkezetet rögzítő Országos Képzési Jegyzék (OKJ), az ehhez  kapcsolódó szakmai és vizsgáztatási követelmények (SzVK) és szakmai kerettantervek egy a korábbiaknál mindenképpen korszerűbb és a munkaerőpiachoz jobban illeszkedő keretrendszert kínálnak. A felsőoktatási szakképzésben is megújult környezetben folyik a munka. Az új képzési és kimementi követelmények már a munkaerőpiac szereplőit is bevonó konzultáció nyomán születtek.

A szakképző intézmények esetében nehezen megjósolható, hogy a mai működési rend meddig marad fel, kit kivel vonnak majd össze. Szintén nehezen látható át, hogy az iskolák életét alapvetően befolyásoló képzési keretszámok milyen érvrendszer mentén születnek meg és miként hatnak majd egy-egy régió teljesítményére. A felsőoktatásban is szép számmal merülnek fel megválaszolandó kérdések. A bizonytalan területekhez tartozik a felsőoktatási szakképzés helyzete, jövője és kapcsolódása a középszinthez, valamint a BSc képzésekhez. Nehéz azt is megmondani, hogy az IT képzsét folytató egyetemek BSc és MSc képzéseiben hogyan és milyen mértékben jelennek meg a munkaerőpiac elvárásai.

A fenti kérdések minél teljesebb tisztázását célozza meg a HTTP Alapítvány immár hagyományosnak mondható éveleji informatikai oktatási konferenciája, ami idén már nem csak az alap- és középfokú szakképzés kérdéseivel, hanem a felsőoktatási IT képzéssel is foglalkozik. A kormányzati- és szakmai szervezetektől, valamint a hazai vezető iparági cégektől érkező előadóink kísérelnek meg könnyen érthető és átfógó képet adni a jelen helyzetről és jövő kilátásairól.

Az esemény egyúttal a magyarországi Cisco Hálózati Akadémia 2014-es szakmai rendezvénye.

A konferencia főbb témakörei:

  • Az Európai Képzési Keretrendszer (EKKR), a Magyar Képzési Keretrendszer (MKKR) és a képzési és kimeneti követelményrendszerek (KKK) kapcsolata
  • Duális szakképzés az informatika területén
  • Tananyagok az új szakképzési kerettantervekhez
  • Képzési keretszámok jelentősége a szakképzésben
  • Jövő technológiái a jelen oktatásában
  • Infokommunikációs stratégiai 2014-2020
  • Internet of Everything: informatikai innováció az egészségügyben és az energetikában

A jelentkezési határidő 2014. február 16-án lejárt.

Képzések és tanfolyamok

Melyik Cisco Hálózati Akadémiai képzés az Önnek legmegfelelőbb?
Képzések részletei »

Eseménynaptár

A Cisco Hálózati Akadémia eseményei és rendezvényei
Tovább a naptárhoz »