Új alkalmazásközpontú hálózati infrastruktúrát mutatott be a Cisco

A Cisco új alkalmazásközpontú infrastruktúrát (Application Centric Infrastructure – ACI) és nyílt partneri ökoszisztémát jelentett be. Az ACI az első olyan adatközpont- és felhőalapú megoldás, amely az üzleti alkalmazásokhoz szükséges fizikai és virtuális hálózati erőforrások teljes átláthatóságát és integrált kezelését biztosítja. Az ACI megoldás fő alkotóelemei az Application Policy Infrastructure Controller (APIC), a Nexus 9000 portfolió, és az NX-OS operációs rendszer továbbfejlesztett verziója.

Az internet új szakaszában, a „Minden a hálón” („Internet of Everything”) trend elterjedésével az alkalmazások gyors és konzisztens működése a korábbiaknál is nagyobb jelentőséggel bír. A felhasználókat, alkalmazásokat és adatközpontokat összekötő egységes hálózatok szerepe ezért kiemelten fontossá válik a nagyteljesítményű alkalmazások kiszolgálásában.
Manapság az informatika összetettsége és rugalmatlansága nagyrészt abból adódik, hogy a jelenlegi technológiák nem támogatják a közös architektúrát, és az alkalmazások teljesítményét befolyásoló technológiai elemek nem átláthatók. Az ACI bevezetésének célja az informatikai terület minden komponensének – hálózat, adattárolás, számítás, hálózati szolgáltatások, alkalmazások, biztonság – kompromisszumok nélküli egységes kezelése. Az ACI egyesíti a szoftverek, hardverek, rendszerek és az ASIC-ek innovációját egy dinamikus, alkalmazásalapú hálózati stratégiával, így az alkalmazások bevezetésének ideje hónapokról percekre csökken. Az ACI mindezt a fizikai és virtuális hálózatok egységesítésével, illetve rendszer- és alkalmazásszintű biztonsággal, szabályozással és átláthatósággal valósítja meg. A Cisco ACI adatközpont-kapcsolási innovációival az alkalmazásfejlesztő csoportok azonnali visszajelzést kapnak és a bekerülési és üzemeltetési költségek akár 75 százaléka is megtakarítható.

A Cisco ACI megoldás hardveres alkotóelemei a Nexus 9000 portfólió és az Application Policy Infrastructure Controller (APIC). A Nexus 9000 az iparágban szabadon hozzáférhető és a saját fejlesztésű ASIC alkalmazásával a legkedvezőbb ár/teljesítmény arányt nyújtja, és biztosítja az 1/10G és 10/40G, illetve a későbbi 100G adatátvitelhez szükséges portsűrűséget is. A Nexus 9000 portfoliót a legújabb rendszerinnovációk jellemzik, mint például az első belső backplane nélküli moduláris kapcsoló, amely egyszerűbb felépítésű, megfelelő védelmet, hatékony energiafelhasználást és hűtést biztosít, így a meghibásodások közötti átlagos időszak megduplázódik.

Az iparági szabványokon alapuló Cisco ACI megoldással az alkalmazások jobban skálázhatók és az informatikai erőforrások is átcsoportosíthatók, ha bizonyos alkalmazásokra már nincs szükség.

  • Az iparágban szabadon hozzáférhető ASIC alapú kapcsolókhoz és a szoftveralapú hálózati virtualizációs megoldásokhoz képest a bekerülési és üzemeltetési költségek akár 75%-a is megtakarítható, a backplane nélküli moduláris adatközponti kapcsoló pedig 15%-kal csökkenti az energiafogyasztást és a hűtési költségeket.
  • Az alkalmazások bevezetésének ideje percekre rövidül, amely a központi irányítással, az alkalmazáshálózati profilokkal, az L4-7 hálózatszolgáltatási automatizációval és a nyílt alkalmazásprogramozási felületek (API) alkalmazásával növeli az üzleti rugalmasságot.
  • A vezérlés központosításával egyszerűsíti a működést. Az egész rendszerre kiterjedő központi menedzsment további együttműködési lehetőségeket nyit az alkalmazásokkal, a hálózattal, a biztonsággal, a virtualizációval és az adattárolással foglalkozó informatikai csoportok között.
  • A nyílt protokollok, API-k és szabványok segítségével hatékonyabban használhatók a meglévő hálózati, biztonsági, adattárolási, illetve a fizikai és virtuális számítási eszközök.

Az ACI ökoszisztéma

A Cisco egyben bejelentett egy iparágvezető vállalatokból álló ökoszisztémát is. A bejelentést támogató vezető technológiai vállalatok: BMC, CA Technologies, Citrix, EMC, Embrane, Emulex, F5, IBM, Microsoft, NetApp, OpsCode, Panduit, Puppet Labs, NIKSUN, Red Hat, SAP, Splunk, Symantec, VCE, és VMware.

Az Insieme akvizíciója

A fentiek mellett a Cisco bejelentette az amerikai San Jose-ban bejegyzett Insieme Networks fennmaradó tulajdonrészének megvásárlását is. A Cisco 2012 áprilisában jelentette be, hogy 100 millió dollárt fektetett az Insieme Networks-be, majd 2012 novemberében további 35 millió dollárnyi befektetést vállalt bizonyos feltételek teljesülése esetén. Az ügylet lezárásakor az Insieme a Cisco teljes tulajdonú leányvállalatává válik. Az akvizíció potenciális összköltsége 863 millió dollár, aminek fő forrása az Insieme termékeinek értékesítéséből származó bevétel lesz.

Képzések és tanfolyamok

Melyik Cisco Hálózati Akadémiai képzés az Önnek legmegfelelőbb?
Képzések részletei »

Eseménynaptár

A Cisco Hálózati Akadémia eseményei és rendezvényei
Tovább a naptárhoz »